Aktuality / TAW podporila piaty rok pôsobenia SKGBC na Slovensku - január 2016

TAW podporila piaty rok pôsobenia SKGBC na Slovensku

Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC) , ktorej členom je aj spoločnosť TAW, oslávila vo štvrtok 28. januára 2016 piaty rok svojho pôsobenia na Slovensku. Na svojom výročnom Green Business Clube privítala viac ako stovku hostí z radov členských spoločností a ďalších sympatizantov.

Prítomným sa prihovoril aj minister životného prostredia, Peter Žiga, ktorý združeniu vyjadril podporu aj vo vzťahu ku klimatickým zmenám a záväzkom, ktoré Slovensko prijalo.

Prítomný bol aj pán Dušan Chrenek, vedúci zastúpenia EK na Slovensku, pani Andrei Reimer, členka mestskej rady mesta Vancouver a pán Thomas Mueller, prezident kanadskej rady pre zelené budovy, ktorý je zároveň jedným z najvýznamnejších odborníkov v oblasti udržateľnej výstavby.

Na podujatí podpísal Pavol Kukura, predseda predstavenstva SKGBC a starosta Rudolf Kusý Memorandum o spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Nové mesto. Cieľom starostu, Rudolfa Kusého, je aby verejné budovy, ktoré sú v správe mestske časti boli prevádzkované efektívnejšie a ekonomicky úspornejšie.

Slovenská rada pre zelené budovy po minuloročnom ocenení najzelenšej mestske časti Bratislavy Ružinov ocenila tento rok spoločnosť, ktorá postavila doteraz najviac zelených budov. – HB Reavis Slovakia.

AKTUALITY
AKTUALITY