Aktuality / TAW podporila medzinárodnú konferenciu „Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe 2016“ - apríl 2016

TAW podporila medzinárodnú konferenciu „Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe 2016“

Spoločnosť TAW podporila 21. apríla 2016 medzinárodnú konferenciu „Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe, ktorú organizoval vydavateľstvo Eurostav spolu so Slovenskou radou pre zelené budovy, ktorej členom je aj spoločnosť TAW.

Konferencia „Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe“ , ktorá sa tento rok konala šiesty krát, sa konala pod záštitou Dušana Chreneka, vedúceho Zastúpenia Európskej komisie v Slovenskej republike a Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Konferencia mala hlavný motív Smart princípy: teória verzuzs realita a bola určená širokej odbornej verejnosti z oblasti stavebníctva a architektúry, najmä architektom, projektantom, developerom, investorom, generálnym manažérom firiem pôsobiacich na stavebnom trhu. O hlavnej téme Smart princípy: teória verzus realita sa bude diskutovať v týchto blokoch:

  • blok: Stratégie a vízie (Smart princípy v uplatňovaní rozvoja miest, inteligentné a udržateľné mestá)
  • blok: Inovácie pre smart riešenia
  • blok: Architektonický (Zdravé obytné aj kancelárske budovy a princípy ich navrhovania)

Kľúčoví spíkri na konferencii boli:

  • Ron Baker - holandský architekt, partner londýnskej architektonickej kancelárii PLP Architecture, ktorej najznámejší projekt je centrála spoločnosti Deloitte v Amsterdame - budova The Edge - jedna z najudržateľnejších budov na svete.
  • Simon Allford - londýnsky architekt, spoluzakladateľ architektonickej kancelárie AHMM v Londýne. K najvýznamnejším realizáciám ich kancelárie patrí University of Amsterdam v Holandsku, administratívne budovy v Londýne 10 Burlington Street a 240 Blackfriars.
  • Markus Pernthaler - rakúsky architekt, absolvent Graz University of Technology. Medzi jeho najzaujímavejšie referencie patrí Západné oddelenie Salzburgskej štátnej nemocnice, Detská nemocnica v Salzburgu, Tepláreň Arsenal vo Viedni, Vodárenská veža Loviisa vo Fínsku.

Súčasťou konferencie je aj udeľovanie ceny VISIO 2020 za udržateľný počin roka. Cenu získala spoločnosť Lidl za Logistické centrum v Seredi, ktoré bolo otvorené koncom februára tohto roka a ktoré získalo najvyšší možný stupeň ekologickej certifikácie „BREEAM Outstanding“.

AKTUALITY
AKTUALITY