Aktuality / TAW podporila Týždeň zelených budov - september 2015

TAW podporila Týždeň zelených budov

Spoločnosť TAW podporila aj tento rok Týždeň zelených budov, ktorý sa uskotočnil na Slovensku v dňoch 21. až 25. septembra 2015.

Týždeň zelených budov organizuje Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC – www.skgbc.sk ) , ktorej členom je aj spoločnosť TAW. Do Svetového týždňa zelených budov sa zapojilo 42 národných zelených rád, SKGBC pripravila v Bratislave a Trnave týždeň plný aktivít pre odborníkov, študentov aj širokú verejnosť. Podujatia sa niesli v duchu tohtoročného hesla: „Hnacia sila pozitívnych zmien“.

Slovenský týždeň zelených budov zahájili príhovory štátneho tajomníka Ministerstva financií Ivana Lesaya a rektora STU Bratislava Roberta Redhammera. Podujatia určeného členom SKGBC, architektom, projektantom a developerom sa zúčastnili aj zástupcovia kanadského a holandského veľvyslanectva, zástupcovia ministerstiev, akademikov a spolupracujúcich organizácií.

Najzaujímavejšie akcie týždňa:

  • Green business tour – exkurzia do bytového domu Zelené átrium, ktoré sa uskutočnilo 22. 9. 2015 v Trnave, predstavilo prvý pasívny bytový dom a symbol filozofie zelenej architektúry. O procese certifikácie Zeleného átria prítomným hosťom porozprával architekt projektu Miroslav Marko.
  • Ultranízkoenergetická úroveň výstavby bola témou stredajšieho Green Business Breakfast. Odborníci predstavili spôsoby ako dosiahnuť ultranízkoenergetickú úroveň výstavby.
  • Green Business Club bol venovaný zdravým bytovým domom a zdravému bývaniu. Hostia sa na akcii dozvedeli o zrealizovaných i pripravovaných projektoch zdravého bývania, o možnostiach financovania výstavby i obnovy bytových domov a o stave realitného trhu.
  • Vrcholným podujatím Svetového týždňa zelených budov bola akcia Green Day, druhý ročník zábavno-vzdelávacieho dňa pre študentov stredných škôl. V rámci programu pre študentov boli pripravené prednášky a rozličné „zelené“ aktivity, medzi inými ukážka jazdy elektromobilom či jedenásť stánkov s enviro tematikou.
AKTUALITY
AKTUALITY